کافه سفر

کافه سفر

گروه جهـانگـردی و مهـاجـرتی

جستجو
Close this search box.

ژاپن

همه چیز درباره ژاپن

اطلاعات کلی ژاپن :

کشور ژاپن با مردیم سخت‌کوش و دقیق یکی از بهترین روند‌های صعودی در زمینه اقتصادی را در پیش گرفته است. این کشور در زمینه صنعت و تکنولوژی در دنیا مطرح است.

آب و هوای کشور ژاپن معتدل است. شهر توکیو پایتخت این کشور است که به طور کلی یکی از بزرگترین پایتخت‌های صنعتی دنیا به شمار می‌رود. مساحت کشور ژاپن ۳۷۷.۹۷۲ کیلومتر مربع است که برابر با یک بیستم آمریکا و یک نهم هندوستان است.

درباره کشور ژاپن

مساحت کشور ژاپن ۳۷۷.۹۷۲ کیلومتر مربع است که برابر با یک بیستم آمریکا و یک نهم هندوستان است. کشور ژاپن دارای جزایری است از بخش شمال تا جنوب کشیده شده‌اند و این موضوع سبب شده است که آب و هوای مختلفی در این کشور دیده شود. مجمع‌الجزایر ژاپن بر روی محور‌های تقریبی از شمال تا جنوب کشیده شده‌اند.

شهر توکیو پایتخت این کشور است. این شهر در بخش شرقی ژاپن و در لیست استان‌های ۴۷گانه قرار دارد. این شهر بارها به دلیل زمین‌لرزه از بین رفته است. صنایع غذایی در ژاپن از دسته بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. اگر دقت نمایید ژاپن شرکت‌های بین‌المللی زیادی با نام‌های تجاری معتبر دارد. صندوق بین‌المللی پول در این کشور رشد خوبی داشته است و اینطور که مشخص است ژاپن هم ردیف با کشورهای غربی در دنیا است و مقام بسیار بالایی دارد.

رتبه صادرات ژاپن در سال ۲۰۱۱ در دنیا اول بود این کشور در زمینه محصولات فلزات غیرآهنی حجم صادرات وسیعی را به نام خود زده است که توانسته اقتصاد این کشور را در وضعیت متوسط به ثبات برساند. صادرات در بخش‌های نساجی و نخ از دیگر بخش‌های ارزشمند اقتصادی ژاپن محسوب می‌شود اما ژاپن تنها در اقتصاد رتبه ندارد بلکه در سایر بخش‌ها نیز خوش درخشیده است.

ثبت شرکت در ژاپن یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود به طوری که شرکت‌های زیادی در این کشور وجود دارد که دارای نام‌های تجاری در دنیا هستند. اغلب ایرانیانی که زندگی در ژاپن انتخاب کرده‌اند ثبت شرکت در این کشور را بهترین روش درآمدزایی می‌دانند.

اقتصاد کشور ژاپن

کشور ژاپن در سال ۲۰۱۰ توانست سومین قدرت اقتصادی در دنیا پس از آمریکا و چین باشد، این کشور در آسیا نیز رتبه دوم اقتصادی را دارد. به راستی کشور ژاپن چطور توانسته از هیچ به همه چیز برسد؟

کشور ژاپن از نظر منابع طبیعی بسیار محدود است به‌طوری‌که اکثر بخش‌های این کشور کوهستانی و یا آتشفشانی هستند اما کاری که دولت کشور ژاپن در زمینه صنعت و فناوری‌های پیشرفته انجام داده است سبب شده که کشور ژاپن در لیست بهترین کشورهای صنعت و تکنولوژی در دنیا قرار بگیرد. یکی از بخش‌های اقتصادی بسیار مهم در کشور ژاپن صادرات است.

این کشور در زمینه اقتصادی به طور کلی با آمریکا و چین بیشترین روابط را دارد به طوری که میزان روابط تجاری با امریکا در حدود ۲۲ درصد و با چین ۱۳ درصد است و جدیداً با کره جنوبی نیز وارد بخش‌های تجاری شده است که رشد ۷ درصدی نیز در این زمینه دیده می‌شود.

محصولات صادراتی در کشور ژاپن شامل تجهیزات حمل و نقل و قطعات اتومبیل است که توانسته سهم بزرگی از گردش مالی این کشور را به نام خود داشته باشد. این کشور در زمینه صنایع الکترونیک نیز خوب ظاهر شده است. البته بخش‌های تولیدی در کشور ژاپن در زمینه صنایع شیمیایی هم توانسته‌اند رتبه خوبی داشته باشند.

از دیگر بخش‌های اقتصادی کشور ژاپن کشتی‌سازی است؛ کشتی‌سازی به طور کلی بخشی است که توانسته ساختار اقتصادی قدرتمندی ایجاد نماید. این کشور در زمینه نساجی نیز در مسیر پیشرفت قرار دارد. صنایع غذایی در ژاپن از دسته بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود.

اگر دقت نمایید ژاپن، شرکت‌های بین‌المللی زیادی با نام‌های تجاری معتبر دارد. صندوق بین‌المللی پول در این کشور رشد خوبی داشته است و اینطور که مشخص است، کشور ژاپن هم ردیف با کشورهای غربی در دنیا است و مقام بسیار بالایی دارد. صادرات کشور ژاپن رو به رشد است و طرح‌های دولتی بی‌سابقه‌ای در این کشور دیده می‌شود.

سطح تحقیقات در ژاپن بسیار بالا است و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در زمینه آموزشی این کشور صورت گرفته است. آنچه در ژاپن دیده می‌شود، رشد اقتصادی در دهه‌های ۱۹۶۰ الی ۱۹۸۰ است که اوج رشد اقتصادی کشور ژاپن به شمار می‌رود. رشد این کشور در دهه ۱۶۰در حدود ۱۰ درصد و در ۱۹۷۰ در حدود ۵ درصد بوده است.

در سال‌های اخیر این کشور رشد اقتصادی کمی داشته است. قیمت ین کشور ژاپن در دوره‌های مختلف اقتصادی، یکی از ثابت‌ترین وضعیت‌ها را داشته است به طوری که نرخ ین کشور ژاپن، یکی از پرمعامله‌ترین بخش‌های اقتصادی به حساب می‌آید.

کشور ژاپن در رتبه بندی جهانی

رتبه کشور ژاپن در صنعت در دنیا بسیار مشهور است. این کشور توانسته است از بهترین نیروهای متخصص در زمینه کاری استفاده نماید. سیستم‌ها و مکانیزم‌های استفاده شده در ژاپن به صورتی است که توانسته در بخش‌های فناوری و صنعتی نیز رتبه خوبی داشته باشد.

سرمایه‌گذاری در ژاپن، دسته‌بندی‌های مربوط به خود را دارد و اینطور که مشخص است این کشور فناوری‌های پیشرفته‌ای را در زمینه تولید صنایع الکترونیک داشته است.

مردم ژاپن سخت کوش‌ترین مردم دنیا هستند، آن‌ها در طول شبانه روز ۱۶ ساعت کار مداوم دارند. محصولات ژاپنی که تولید می‌شوند، بارها مورد آزمایش قرار می‌گیرند و مشخص شده است که این کشور در زمینه محصولات الکترونیکی، لابراتوارهای آزمایشی بسیار گسترده‌ای دارد. طراحی پرچم کشور ژاپن نیز سبب شهرت آن شده است.

این کشور از نظر نظم در دنیا رتبه اول را دارد به طوری‌که روال زندگی و همینطور کاری بسیار دقیق صورت می‌گیرد و هر نوع قانون‌شکنی در ژاپن بسیار جدی دنبال خواهد شد یک مثال جالب این است که مردم کشور ژاپن آنقدر به قوانین رانندگی پایبند هستند که در زلزله چند سال گذشته در این کشور، افرادی که در حال رانندگی بودند پشت چراغ قرمز حق تقدم را درست در زمان وقوع زلزله نیز رعایت می‌کردند!

این کشور در زمینه بیمه و شرایط درمانی، رتبه خوبی دارد به طوری که توانسته درمان در زمینه بیماری‌های خاص را نیز به شرایط خوبی برساند ژاپن یکی از کشورهایی است که در زمینه صنایع شیمیایی هم توانسته سیستم‌های قدرتمندی را تولید نماید.

در این کشور برنامه نویسان به ساخت برنامه‌های کاربردی و قدرتمند در زمینه‌های مختلف روی آورده‌اند که سبب شده است تیم‌های تحقیقی در کشور ژاپن از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی قرار بگیرند.

ثبت شرکت در ژاپن، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به ژاپن محسوب می‌شود به طوری‌که شرکت‌های زیادی در این کشور وجود دارند که دارای نام‌های تجاری در دنیا هستند. اغلب ایرانیانی که ژاپن را برای زندگی انتخاب کرده‌اند، ثبت شرکت در این کشور را بهترین روش درآمدزایی می‌دانند.

حکومت سیاسی ژاپن

سیاست کشور ژاپن مبتنی بر قانون اساسی این کشور است. قانون اساسی در این کشور در سوم ماه می۱۹۴۷ تصویب شده و از ۲۴ می‌۱۹۴۷ به طور رسمی به اجرا درآمده است. در مقدمه قانون اساسی کشور ژاپن سه اصل مهم دیده می‌شود:

اولین اصل از قانون اساسی این کشور، احترام به حقوق بشر است که مبنی بر آزادی و برابری تک تک انسان‌ها در این کشور است.

اصل دوم، حاکمیت ملت است که در واقع اشاره دارد به این‌که حق حاکمیت برای اداره امور کشور در اختیار ملت است.

بخش سوم صلح طلبی است که با شعار «برای همیشه از جنگ احتراز می‌کنیم» همراه است. در این کشور نظام مشروطه سلطنتی دیده می‌شود و امپراتور صرفاً امور حکومتی کشور را انجام می‌دهد. مجلس در ژاپن تنها در زمینه قانون‌گذاری دیده می‌شود و بالاترین نهاد قدرت سیاسی کشور است. در ژاپن دو مجلس نمایندگان و مجلس مشاوران دیده می‌شود. قوانین و تدوین بودجه و بخش‌های تنظیم و قراردادها نیز زیر نظر مجلس صورت می‌گیرد.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ ژاپن

شهر توکیو یکی از شهرهای مهم ژاپن و پایتخت این کشور است. این شهر در بخش شرقی ژاپن و در لیست استان‌های ۴۷گانه قرار دارد. این شهر به طور کلی یکی از بزرگترین پایتخت‌های صنعتی دنیا محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که این شهر بارها به دلیل زمین لرزه از بین رفته است.

شهر هیروشیما نیز یکی از شهرهای بسیار مهم ژاپن است و نخستین شهری است که از سوی آمریکا به آن حمله اتمی شده است.

شهر اوساکا سومین شهر بزرگ ژاپن است. این شهر از نظر تاریخ به آشپزخانه ملت شهرت دارد.

شهر ناگویا از دیگر شهرهای بسیار مهم ژاپن است  که چهارمین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌رود و در کرانه اقیانوس آرام در منطقه چوبو قرار دارد. این شهر یکی از بزرگترین بندرگاه‌های ژاپن در دنیا است و سومین ناحیه کلان شهری بزرگ ژاپن محسوب می‌شود.

شهر ناگاساکی یکی از بندرهای شمال غربی ژاپن است و در جنگ جهانی دوم شهرت بالایی داشته است.

شهر اوکایاما از دیگر شهرهای مهم ژاپن است و برای تحصیل گزینه خوبی به شمار می‌رود.

شهر نیگاتا در شمال غربی ژاپن قرار دارد و قدمت تاریخ این شهر بی‌نظیر است و در لیست بنادر آزاد ژاپن قرار دارد.

شهر نارا یکی از شهرهای تاریخی ژاپن است و دارای فضای ایده‌آل از نظر میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود.

شهر فوکواکا یکی از بهترین شهرهای کشور ژاپن در زمینه محصولات کشاورزی بسیار عالی ظاهر شده است و توانسته کیفیت محصولات خود را در فضای صادراتی نیز نشان دهد.

شهر ساپورو از شهرهای سردسیر ژاپن محسوب می‌شود.

ایرانی ها در ژاپن

شرکت‌های بین‌المللی زیادی در کشور ژاپن فعالیتی می‌کنند که اسامی آن‌ها، تویوتا، هوندا، سونی، نیسان و غیره است. اغلب ایرانیانی که به کشور ژاپن سفر می‌کنند علاقه به ثبت شرکت در این کشور دارند؛ این موضوع به این دلیل است که استخدام کارمند تمام وقت در کشور ژاپن آسان است و مردم تبعه ژاپن سخت کوش و کار بلد هستند. سودی که از شرکت به دست می‌آید به میزان مشخصی به حساب دولت می‌رود اما بخش اعظم آن برای صاحب شرکت خواهد بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که فعالیت‌های گسترده در کشور ژاپن دسته‌بندی‌های مشخصی را فراهم می‌سازد که ایرانیان نیز به آن ورود داشته‌اند.

ایرانیانی که کشور ژاپن را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند در زمینه کشتی‌سازی و قطعات کشتی نیز توانسته‌اند از ساده‌ترین ساختار موجود استفاده نمایند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهند، قطعات تولید شده در شرکت‌های ایرانی در کشور ژاپن در آزمایشگاه‌ها رتبه خوبی دارد.

رشد ایرانیان در کشور ژاپن بیش از ۴ درصد در سال جدید گزارش شده است و این موضوع نشان می‌دهد که ذهن‌های بزرگ و فعال در کشور ژاپن بسیار مورد احترام و سرمایه‌گذاری هستند. در نظر داشته باشید که به طور کلی ژاپن مشهور به دست‌های بزرگ است و ایران مشهور به ذهن‌های بزرگ! به این ترتیب اگر دست‌های بزرگ در کنار مغز‌های بزرگ قرار بگیرند، بهترین شرایط اقتصادی رقم خواهد خورد. این کشور در جذب افراد نخبه از هیچ امکاناتی دریغ نمی‌کند.

عجایب ژاپن

  • ژاپن یک کشور بسیار پیشرفته است اما آنچه بسیار عجیب است، این است که هنوز هم در بسیاری از مغازه‌های این کشور از چرتکه‌های چوبی استفاده می‌شود.
  • در ژاپن از صندل‌های چوبی برای سرآشپز استفاده می‌شود که اسمی که برای این صندل‌ها در نظر گرفته شده است، آشیدا گتا است. این صندل‌ها دارای ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر اعلام شده است. این صندل‌ها جهت جلوگیری از کثیف شدن در روزهای بارانی استفاده می‌شوند.
  • پیاده‌روی با خوک یکی از فرهنگ‌های مردم ژاپن است! به طوری‌که خوک یک حیوان خانگی محسوب می‌شود.
  • دستگاه‌های هوشمند، بخشی از اختراعات مردم ژاپن به شمار می‌روند و در فضای شهری و حمل و نقل نیز دیده می‌شوند.

خلاصه تاریخ ژاپن

کشور ژاپن از نظر وسعت کوچک است اما موقعیت استراتژیک این کشور، باعث شده است که از نظر تاریخی بسیار گسترده ظاهر شود. این کشور از نظر تاریخی به طور کلی به ۴ دسته تقسیم می‌شود:

دوران کهن اولین دوره از تاریخ کشور ژاپن محسوب می‌شود که به ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. سیستم‌های حکومتی در این بخش به طور کلی دارای فضای دقیق و صحیحی هستند. آغاز سال بهار ۶۶۰ پیش از میلاد همزمان با مراسم تاج‌گذاری امپراتور جیمو تنو بوده است. تاریخ نویسان، این بخش از تاریخ را آغاز امپراتوری کشور ژاپن می‌دانند. آئین بودایی در این سرزمین رخنه کرده و به سرعت انتشار داشته است. در این دوره کوشش زیادی برای ترویج آیین بودایی صورت گرفته است.

دوران امپراتوری در کشور ژاپن که مشهور به اشراف سالاری است، یک ترکیب جالب از فرهنگ بودایی و شکوفایی مردن در این کشور است. دوران افسانه‌های گنجی مربوط به این بخش از تاریخ است. دوران شگون‌ها سومین بخش از تاریخ این کشور محسوب می‌شود که جنگجویان سامورایی در کشور ژاپن به تدریج نیرومند شدند. اینطور که مشخص شده است کشور ژاپن دارای فضای تاریخی بسیار دقیق و روتینی است که می‌تواند آیین‌های مسیحی ایده‌آلی را فراهم سازد.

دوران مدرن از دیگر دورانی است که در کشور ژاپن دیده می‌شود که سیاست‌گذاری‌های غرب گرایانه در این کشور را توسعه داده است. در این دوران، سیستم کابینه‌ای در کشور ژاپن شکل گرفته‌اند و مشخص است که سیستم‌های حکومتی محلی در این کشور رشد خوبی داشته‌اند. فرهنگ غربی در کشور ژاپن سیاست‌های بهبود رفاه ملی را شکل داده است و قدرت‌های نظامی نیز به وضعیت بالایی رسیدند.