کافه سفر

کافه سفر

گروه جهـانگـردی و مهـاجـرتی

جستجو
Close this search box.

سوئیس

همه چیز درباره سوییس

اطلاعات کلی سوئیس :

کشور سوئیس یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصاد محسوب می‌شود و یکی از کشورهای ثروتمند جهان است. مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس، هدف بسیاری از افراد در سراسر جهان است.

این کشور به اندازه 41.283 کیلومتر مربع مساحت دارد و در لیست کشورهای کوچک قرار دارد. این کشور در حدود 26 کانتون دارد و 17 بخش آن نیز به زبان آلمانی است. این کشور دارای 7.5 میلیون نفر جمعیت است. مردم کشور سوئیس سعی می کنند که کمترین تأخیر را در قرارهای دوستانه یا کاری خود داشته باشند و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود.

شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب های اقتصادی به شمار می آیند.

امید به زندگی کشور سوئیس رتبه دوم در دنیا را دارد.نرخ مرگ و میر برای مردان در این کشور 80 سال و برای زنان 84 سال اعلام شده است.تولید ناخالص کشور سوئیس در سال 2018 در حدود 9.300 میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از 39 هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت.

درباره کشور سوئیس

کشور سوئیس به اندازه ۴۱.۲۸۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و در لیست کشورهای کوچک قرار دارد.

همسایه‌های این کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش هستند.

افرادی سفر به سوئیس را انتخاب می‌کنند اغلب شهرهای بازل، ژنو و لوزان و زوریخ را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. این کشور در حدود ۲۶ کانتون دارد و ۱۷ بخش آن نیز به زبان آلمانی است.

زبان کشور سوئیس اغلب فرانسوی است. امید به زندگی کشور سوئیس رتبه دوم در دنیا را دارد.

در این کشور به ازای هر کیلومتر مربع مساحت یک مسیر پیاده روی در نظر گرفته شده است و بافت شهرهای کشور سوئیس بسیار زیبا و خاص هستند.

کشور سوئیس دارای ۷.۵ میلیون نفر جمعیت است. شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب‌های اقتصادی به شمار می‌آیند. در این کشور بانکداری در وضعیت بسیار قدرتمندی ظاهر شده است، به طوریکه سیاست‌های جدید بانکداری کشور سوئیس سبب شده است که رشد اقتصادی در این کشور ۷۵ درصد بیشتر از ۱۰ساله گذشته شود. این رقم به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

تولید ناخالص کشور سوئیس در سال ۲۰۱۸ در حدود ۹.۳۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از ۳۹ هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل‌های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت. در نظر داشته باشید که در این کشور در حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند به طوریکه در حدود ۴ درصد در بخش کشاورزی و در حدود ۳ درصد در بخش صنعت و بیش از ۱ درصد نیز در بخش خدمات مشغول هستند.

شهر برن پایتخت کشور سوئیس است و یکی از شهرهای پرجمعیت در این کشور محسوب می‌شود. شهر برن در شمال غرب کشور سوئیس قرار دارد و مردم این شهر اغلب به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. شخصیت مردم کشور سوئیس محافظه کار است و سعی می‌کنند که قانون مداری را یک گزینه همیشگی در زندگی خود در نظر بگیرند. از دیگر ویژگی‌های مردم این کشور وقت‌شناسی است.

در واقع مردم کشور سوئیس سعی می‌کنند که کمترین تأخیر را در قرارهای دوستانه یا کاری خود داشته باشند و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود. نرخ مرگ و میر برای مردان در این کشور ۸۰ سال و برای زنان ۸۴ سال اعلام شده است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سوئیس

کشور سوئیس در لیست کشورهای ثروتمند در دنیا قرار دارد به طوری که درآمد سالانه این کشور در بالاتری رتبه دیده می‌شود. شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب‌های اقتصادی به شمار می‌آیند. در این کشور بانکداری در وضعیت بسیار قدرتمندی ظاهر شده است به طوریکه سیاست‌های جدید بانکداری کشور سوئیس سبب شده است که رشد اقتصادی در این کشور ۷۵ درصد بیشتر از ۱۰ساله گذشته شود.

از دیگر بخش‌های اقتصادی ارزشمند در کشور سوئیس بیمه است. زیرساخت بیمه کشور سوئیس از سایر کشورهای بزرگ دنیا نیز فراتر رفته است و مشخص است که در سال‌های آینده از آلمان  نیز پیشی می‌گیرد. بیمه تمام خانوارهای را پوشش می‌دهد. هر یک از شهرهای کشور سوئیس دارای منبع مالی مخصوص به خود است. گردشگری در سال‌های اخیر در کشور سوئیس توانسته رتبه بسیار بالایی داشته باشد به طوری که اقتصاد این کشور را نیز تحت تأثیر قرار داده است. کشور سوئیس بسیار زیبا است و هرساله تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر می‌کنند.

این کشور به نوبه خود توانسته در زمینه گردشگری به رشد خوبی دست یابد. قیمت فرانک کشور سوئیس به طور دوره‌ای تعیین می‌شود. تولید ناخالص کشور سوئیس در سال ۲۰۱۸ در حدود ۹.۳۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از ۳۹ هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل‌های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت.

در نظر داشته باشید که در این کشور در حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند به طوریکه در حدود ۴ درصد در بخش کشاورزی و در حدود ۳ درصد در بخش صنعت و بیش از ۱ درصد نیز در بخش خدمات مشغول هستند. نرخ بیکاری در کشور سوئیس در حدود یک درصد اعلام شده است و نرخ تورم نیز در حدود ۶ درصد است.

محصولات صادراتی در کشور سوئیس ماشین آلات و مواد شیمیایی است در سال‌های اخیر شاهد صادرات آهن آلات از کشور سوئیس به کشورهای همسایه نیز بوده‌ایم این کشور روال صادراتی خود را به کشور آلمان ۷ درصد، آمریکا یک درصد، ایتالیا ۸ درصد و فرانسه ۶ درصد اعلام کرده است. صادرات کشور سوئیس به انگلیس با ۸ درصد بیشترین رتبه را به خود اختصاص داده است. در این کشور منسوجات بیشترین درصد واردات را شامل می‌شود که بیشتر از کشور آلمان است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های سوئیس

رتبه کشور سوئیس در زمینه بیمه در سال های اخیر اول در دنیا بوده است به طوری که در بخش های بیمه های درمانی از بهترین خدمات برای مردم استفاده می شود.

این کشور در زمینه کارخانجات و محصولات صنعتی نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوری که مشخص شده است بخش های مختلفی صنعتی در این کشور دسته بندی های خاصی را شامل می شود. شایان ذکر است که کشور سوئیس توانسته در طول ده سال اخیر به رتبه بسیار عالی در زمینه صادرات آهن آلات دست یابد و این موضوع نشان می دهد که وضعیت اقتصادی کشور سوئیس نیز بسیار عالی است.

محصولات کشاورزی کشور سوئیس از دیگر بخش های رتبه آور برای این کشور بوده است به طوری‌که نیروی کار به صورت سنتی یا صنعتی در کشور سوئیس توانسته اند یک فضای درآمدزایی بسیار عالی در زمینه کشاورزی داشته باشند.

کشور سوئیس یک کشور قدرتمند محسوب می شود و سیستم بانکداری این کشور نیز در سال های اخیر رشد بسیار عالی داشته است به طوری که بانک های بسیار قدرتمندی در کشور سوئیس شروع به فعالیت دارند. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود یکی از بهترین کشور های سرمایه گذاری محسوب می شود.

قانونمند بودن کشور سوئیس نیز به همه دنیا ثابت شده است و مشخص است که رتبه خوبی را شامل می شود. این کشور به نوبه خود از شرایط خوبی برخوردار است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی سوئیس

اگر بخواهیم به طور عمیق به ساختار سیاسی کشور سوئیس بپردازیم اینطور مشخص است که کنفدراسیونی که در کشور سوئیس حکومت دارد دارای یک تاریخچه ۷۰۰ساله است. این گروه در سال ۱۲۹۱ میلادی در شهر برن تشکیل شده است. نظام سیاسی کشور سوئیس یک نظام حکومتی قدیمی است. به طور کلی یکی از کمیاب‌ترین دموکراسی که در قرون وسطی استفاده می‌شد در کشور سوئیس دیده می‌شود. این کشور در ابتدا دارای ساختار سیاسی جمهوری بوده است.

پس از دوره‌ای برای اتحاد بیشتر و همینطور یک فضای خوب در کشور برای حفظ منابع ساختار حکومت مرکزی در این کشور شکل گرفته است. کنفدراسیون کشور سوئیس یک حکومت فدرال است که از یک قوه قانونگذار با نام‌های مجمع فدرال در کنار یک قوه اجرایی به نام شورای فدرال و از یک قوه قضاییه به نام دادگاه عالی فدرال در این کشور تشکیل شده است. سیستم حکومتی این کشور معاهده‌ای است یعنی فردی به نام رئیس جمهور در کشور سوئیس دیده نمی‌شود و همه چیز توسط پارلمان ارزیابی می‌شود.

قدرت اجرایی کشور سوئیس در فدرال هفت نفر است. هفت نفر در طول دوره‌های چهارساله تعیین می‌شوند. شورای فدرال مسئولیت هفت وزارت خانه را به عهده دارد. این کشور دو مجلس دارد که مجلس ایالات دارای ۴۶ عضور بوده و از بین استان‌ها انتخاب می‌شود و مجلس ملی ۲۰۰ عضو دارد برای دوره‌های ۴ساله انتخاب می‌شود. پرچم کشور سوئیس در طول تاریخ توسط جریان‌های سیاسی خاصی طراحی شده است.

پایتخت و شهرهای بزرگ سوئیس

شهر برن پایتخت کشور سوئیس است و یکی از شهرهای پرجمعیت در این کشور محسوب می‌شود. شهر برن در شمال غرب کشور سوئیس قرار دارد و مردم این شهر اغلب به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

شهر لوزان در جنوب غربی کشور سوئیس قرار دارد و به طور دقیق‌تر بر روی سه تپه قرار گرفته است. این شهر دانشگاه های بسیار مدرن دارد.

شهر بازل یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور سوئیس است و در بخش شمال باختری این کشور قرار دارد. این شهر مرکز صنعتی در کشور سوئیس محسوب می‌شود و در زمینه صنایع شیمیایی و داروسازی به رتبه خوبی رسیده است.

شهر زوریخ در دامنه رشته کوه های آلپ قرار دارد در شمال مرکزی این کشور قرار گرفته است. شهر زوریخ مرکز اصلی تجاری و بازرگانی و فرهنگی کشور سوئیس محسوب می‌شود و ایرانیان معتقد هستند زوریخ بهترین شهر برای زندگی در کشور سوئیس است.

ژنو پس از زوریخ رتبه بالایی دارد و بین کوه های آلپ و جورا قرار دارد. این شهر دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس محسوب می‌شود. و هشتمین شهر گران قیمت در دنیا است. مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

شهر زرمات از زیباترین کشور سوئیس محسوب می شود که مشهور به شهر بدون خودرو است. در این شهر اغلب افراد دوچرخه سواری می‌کنند.

شهر لوسرن یکی از شهرهای بسیار مشهور قدیمی در کشور سوئیس ست که در کنار دریاچه لوسرن قرار دارد و برای عکاسی و پیاده روی یک گزینه بی نظیر است این شهر ترکیب بی نظیری از معماری مدرن و قدیمی دارا است.

از دیگر شهرهای خوب در کشور سوئیس می توان به اینترلاکن، لوگانو و فولن اشاره کرد، این شهرها نیز انتخاب خوبی برای ایرانیان محسوب می‌شود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس اصلاً کار ساده‌ای نیست اما روز به روز به جمعیت ایرانی مقیم این کشور افزوده می‌شود و علت آن کیفیت بالای زندگی در کشور سوئیس است. کشور سوئیس یک کشور بسیار قدرتمند است به طوریکه ثبت شرکت در این کشور قطعاً با سود دو طرفه همراه است.

در این کشور ایرانیانی که به قصد سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت امده‌اند در زمینه محصولات کشاورزی و همینطور مواد شیمیایی توانستند به فضای درآمدزایی خوبی دست یابند در نظر داشته باشید که اغلب شرکت‌هایی که در کشور سوئیس ثبت می‌شود جنبه‌های اجرایی دارند. یک اصل مهم دیگر این است که کشور سوئیس یک کشور بسیار قدرتمند در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود.  ایرانیانی که قصد دارند درآمد خوبی در این کشور داشته باشند می‌توانند وارد بخش‌های خصوصی بیمه‌ای شوند.

کشور سوئیس از سال ۱۸۱۵ تا به امروز درگیر هیچ جنگی نبوده است. کشور سوئیس مقر بسیار از سازمان‌ها و ارگان‌های بین المللی است. این کشور از سال ۱۸۴۸ از نظام فدرالی پیروی می‌کند.

تاریخ سوئیس

تاریخ کشور سوئیس به حدود ۱۵۰ هزار سال قبل باز می‌گردد. در حدود ۵۳۰۰ سال پیش از میلاد قدیمی‌ترین شهرک کشاورزی در این کشور یافت شده است. هلوتی‌ها یکی از مهمترین قبایل سلتی در کشور سوئیس محسوب شده است. ارتش روم در این کشور توسط فردی به نام ژولویس شکست داده شد.

سلت‌ها اولین ساکنان در کشور سوئیس است که از قوم هلوتیا بوده و پس از تسلط کامل رومیان در کوهستان‌های ژورا و آلپ سکونت داشتند. هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولویس درآمد. او امپراتور روم بود. در قرن ۵ میلادی ژرمن‌ها به این سرزمین وارد شدند و در بخش ساحل غربی آر سکونت داشتند. ژرمن‌ها از اقوام مستقل در این کشور محسوب شده اند.

در سال ۶۳۹ میلادی دولتی در این کشور بنیان گذاشته شد که بعدها به فرانسه لقب گرفت. امروزه این بخش از کشور سوئیس جدا شده است. حکومت این منطقه در قرن ۱۳ بین کنت‌ها و خانواده هابسبروگ و حکمرانی محلی تقسیم شده است. در سال ۱۲۹۱ در کشور سوئیس سه منطقه اوری، شوایتس و اروتراولیدن در این کشور شکل گرفتند. تاریخ کشور سوئیس بسیار پیچیده است.

فرهنگ مردم سوئیس

مردم کشور سوئیس بسیار متواضع هستند اما قانون مداری بخش مهمی از زندگی این افراد محسوب می‌شود. این گزینه را می‌توان در رانندگی این افراد به سادگی متوجه شد. مردم کشور سوئیس بسیار به میراث غنی و بزرگ خود افتخار می‌کنند. در این کشور فرهنگ‌های بومی و هنرهای مرتبط نیز دیده می‌شود. شکلات بخش مهمی از زندگی مردم کشور سوئیس است به طوری که از مهمانان نیز با شکلات پذیرایی می‌شود.

در نظر داشته باشید که مردم این کشور از تاریخ غنی و هنرهای خود مراقبت می‌کنند و حتی سعی می‌کنند که به بخش‌های هنری سرزمین خود بسیار رشد دهند. در این کشور سه زبان رسمی آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی استفاده می‌شود. البته زبان اصلی کشور سوئیس رومانش است که این روزها کمتر چنین زبانی در بین مردم رواج دارد. شخصیت مردم کشور سوئیس محافظه کار است و سعی می‌کنند که قانون مداری را یک گزینه همیشگی در زندگی خود در نظر بگیرند.

از دیگر ویژگی‌های مردم این کشور وقت‌شناسی است. در واقع مردم کشور سوئیس سعی میکنند که کمترین تأخیر را در قرارهای دوستانه یا کاری خود داشته باشند و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود. نرخ مرگ و میر برای مردان در این کشور ۸۰ سال و برای زنان ۸۴ سال اعلام شده است. مردم کشور سوئیس زیاد اهل گشت و گذار و بیرون رفتن نیستند و رویدادهای عمومی در این کشور در زمینه‌های رقابتی قرار دارد.

کودکان در این کشور بسیار مستقل بار می‌آیند و آموزش دوچرخه سواری از همان روزهای اول به کودکان داده می‌شود. کودکان از سنین کم یاد می‌گیرند که تنها به مدرسه بروند. مردم این کشور هنوز هم از لباس‌های سنتی استفاده می‌کنند و استفاده از دامن و و پیراهن‌های گلدار در این کشور بسیار دیده می‌شود.

بسیاری از مردم کشور سوئیس از جوراب شلواری نیز استفاده می‌کنند. مردان پیراهن سفید و شلوارک به تن می‌کنند. در نظر داشته باشید که حجاب کشور سوئیس آزاد است اما رویکرد سنتی هنوز هم در بین مردم این کشور دیده می‌شود.

این کشور در دوره های زمانی خاصی تحت استعمار ایتالیا بود. در دوره های خاص شاهد یک دوره اشغالگری کشور آلمان بوده است و کشورهای همسایه کشمکش های زیادی را برای کشور سوئیس ایجاد کرده اند.

قوانین عمومی در سوئیس

دین مردم کشور سوئیس اغلب مسیحی است. مردم در این کشور به طور کلی به مذهب های کاتولیک و پروتستان  گرایش دارند و احترام به ادیان یکدیگر بخش مهمی از زندگی در کشور سوئیس محسوب می‌شود.

در نظر داشته باشید که قانون شکنی با مجازات های بسیار سختی در کشور سوئیس همراه است به طوری که در طول کار اگر یکبار به عمد یا سهل مشکلی ایجاد نمایید احتمال اینکه شغل خود را برای همیشه از دست دهید وجود دارد.

مردم کشور سوئیس اهل خوشگذرانی‌های زیاد نیستند و به طور کلی در قانون زندگی این کشور دیده می شود که افراد حق دارند زمانی را با خود خلوت کنند.

در این کشور حق ندارید لهجه کسی را مسخره کنید همین موضوع از نظر لباس و حجاب نیز دیده می‌شود پس باید مراقب رفتارمان باشیم.

پیشرفت در سوئیس

پیشرفت کشور سوئیس در زمینه خدمات بیمارستانی بی‌نظیر است به طوری که در سال‌های اخیر سخت گیری و پیچیده‌ترین فضای درمانی در این کشور به نتیجه رسیده است. محصولات صادراتی کشور سوئیس هر یک دسته‌بندی‌های مختلفی دارد به طوری که این کشور در زمینه ارزیابی صحیح صادرات توانسته به رتبه خوبی دست یابد. در کشور سوئیس محصولات وارداتی نیز رشد خوبی داشته است و افراد زیادی در این زمینه مشغول به کار شده اند.

سیستم تحصیل در سوئیس بی‌نظیر است به طوری که بورسیه‌های تحصیلی بسیار ارزشمندی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌گیرد در نظر داشته باشید که مردم این کشور به تحصیل بسیار علاقه نشان می‌دهند و در فضای دانشگاهی بهترین شرایط برای تحصیل دیده می‌شود. سیاست در کشور سوئیس از یک نظم بسیار عجیبی برخوردار است وی کی از دلایل پیشرفت در زمینه‌های صنعتی در کشور سوئیس وجود ساختار منظم سیاسی است. شایان ذکر است که این کشور در زمینه‌های مختلف توانسته به رتبه خوبی دست یابد.

هنر و فرهنگ در کشور سوئیس نیز به پیشرفت خوبی رسیده است به طوری که هرساله گالری‌های هنری گسترده‌ای در این کشور برگزار می‌شود. این کشور در زمینه حمل و نقل بین شهری از سیستم‌های بسیار مدرن استفاده کرده است و پیشرفت بسیار عالی در این زمینه نیز گزارش می‌شود.