کافه سفر

کافه سفر

گروه جهـانگـردی و مهـاجـرتی

جستجو
Close this search box.
ایتالیا رم کولوسئوم
پرچم ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

زمان اخذ ويزا: حداقل 15 روز کاری
اعتبار ویزا پس از صدور: 5 سال
محل انگشت نگاری : ویزامتریک

فهرست مطالب

فهرست مطالب

آیا با انواع ویزای شینگن ایتالیا آشنایی دارید؟

آیا مایل به اخذ ویزای توریستی ایتالیا و اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز اپلای ویزا ایتالیا و قیمت ویزای ایتالیا در سال جدید میلادی هستید؟

در ادامه جزئیات کامل ویزای ایتالیا را بخوانید.

معرفی کشور ایتالیا

برای اطلاع از انواع ویزای ایتالیا، نحوه اپلای ویزای شینگن ایتالیا، مدارک ویزای توریستی ایتالیا 2024، قیمت ویزای ایتالیا شنگن و .. همراه ما باشید

کشور ایتالیا

به عنوان یک ایرانی، اگر تمایل به سفر توریستی، تحصیلی، تجاری، بازدید اقوام و دوستان و یا هر کار دیگری در کشور اروپایی و بسیار زیبای ایتالیا داشته باشید، ملزم به رزرو وقت سفارت، آماده سازی مدارک و پرداخت هزینه ویزای شینگن ایتالیا و دریافت یکی از انواع ویزای ایتالیا خواهید بود.

ایتالیا یک کشور ناب تاریخی، فرهنگی و توریستی در قاره اروپا است که جزو اتحادیه اروپا و عضو حوزه معتبر شنگن است و دریافت هر یک از انواع ویزای ایتالیا به منزله دریافت ویزای شینگن محسوب می‌شود.

به طور مختصر اگر با قوانین و کشورهای عضو شنگن آشنا باشید، می‌دانید که شینگن یک توافقنامه معتبر بین 26 کشور اروپایی معتبر دنیا مثل آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال است که به دارنده ویزا، کارت اقامت موقت و یا دائم و همچنین حق شهروندی ایتالیا این اجازه را می دهد تا آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد به سایر کشورهای این حوزه سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.

این موضوع تنها مختص ایتالیا نیست و سایر کشورهای این حوزه معتبر اروپایی مثل یونان و پرتغال نیز از شرایط یکسانی برخوردار هستند. پس بدون شک، ارزش و کاربرد انواع ویزای شینگن ایتالیا برای دارنده آن زیاد بوده و از اعتبار بالایی به عنوان سابقه سفر برخوردار است.

جمهوری ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه و جنوبی‌ترین بخش قاره اروپا قرار گرفته و به عنوان بخشی از اروپای غربی نیز محسوب می‌شود. پایتخت ایتالیا شهر زیبا و معروف رم است که بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود.

کشور ایتالیا دارای مساحت تقریبی 301.340 هزار کیلومتر مربعی است و با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی و سرزمین‌های درون بوم و برون بومی مثل واتیکان سیتی و سن مارینو هم‌مرز است. این کشور فوق‌العاده جذاب و زیبا دارای جمعیت تقریبی 60 میلیون نفری بوده و سومین کشور پرجمعیت عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

اگر مشتاق به دریافت ویزای توریستی ایتالیا 2022 هستید، بد نیست بدانید که بهترین زمان سفر به کشور ایتالیا در فصل بهار از ماه آپریل تا جون و یا فصل پاییز بین ماه‌های سپتامبر و اکتبر است که با آب و هوای مطبوع، درجمه دمای متعادل، تعداد گردشگران کمتر و قیمت‌های پایین‌تر و مناسب‌تر روبرو خواهید شد.

ماه‌های تابستانی ایتالیا گرم و شلوغ و البته گران است و در نقطه مقابل، زمستان این کشور در بخش شمال کشور خاکستری، بارانی و سرد و در بخش جنوبی متعادل‌تر است.

ویزای ایتالیا

برخلاف سایر انواع ویزای شنگن، شما باید برای اپلای ویزای توریستی ایتالیا 2022 به جای مراجعه به کارگزاری VFS global به مرکز رسمی ارائه خدمات ویزای ایتالیا در ایران کارگزاری ویزامتریک مراجعه کنید که وظیفه ارائه خدمات انواع ویزای ایتالیا را به شهروندان ایرانی بر عهده داشته و با سفارت و کنسولگری ایتالیا متفاوت است.

سفارت ایتالیا به منظور سرعت‌بخشی به روند پیگیری و ارزیابی درخواست‌های ویزا ایتالیا متقاضیان ایرانی، انجام امور اولیه دریافت مدارک ویزای ایتالیا، انگشت‌نگاری و عکس بایومتریک و موارد این چنینی را به کارگزاری ویزامتریک برون‌سپاری کرده است.

در حال حاضر رسیدگی به اغلب درخواست‌های ویزای شینگن ایتالیا (مجوزهای کوتاه‌مدت و موقتی) با کارگزاری ویزامتریک بوده و اپلای انواع بلندمدت ویزا ایتالیا از طریق سفارت این کشور در ایران انجام می‌شود.

انواع ویزای ایتالیا

در حال حاضر، انواع ویزای ایتالیا یا همان ویزای شینگن ایتالیا شامل دو دسته اصلی تایپ C و تایپ D می‌شود که هر یک دارای چندین زیرمجموعه زیر می‌شود:

ویزای ایتالیا تایپ C مجوز کوتاه‌مدت با اعتبار حداکثر 90 روزه است که به 3 حالت سینگل، دابل و مولتی صادر می‌شود و انواع زیر را در بر می‌گیرد:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • مجوز تحصیل کوتاه‌مدت
 • مجوز تحقیق کوتاه‌مدت
 • ویزای ترانسپورت (حمل و نقل)
 • ویزای بازدید از خانواده و دوستان نزدیک

انواع ویزای ایتالیا تنها به این موارد محدود نشده و شامل ویزای بلند مدت تایپ D شنگن و یا همان ویزای بلند مدت ایتالیا می‌شود. این ویزا ایتالیا با اعتباری بیش از 90 روز صادر می‌شود و شامل گزینه‌های زیر می‌گردد:

 • ویزای تحصیلی ایتالیا
 • مجوز تبادل دانشجو اراسموس
 • مجوز تحقیقات بلند‌مدت
 • ویزای اقامت انتخابی
 • ویزای پیوست به خانواده
 • مجوز خدمات درمانی
 • مجوز کار کارمندی
 • ویزای کار خویش‌فرمایی

برای اینکه درک بهتری از ویزای شینگن ایتالیا پیدا کنید، بد نیست تا به طور مختصر هر یک از انواع ویزا ایتالیا را به شما معرفی کنیم:

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا 2022 برای اهداف گردشگری و توریستی به این کشور صادر می‌شود و معمولاً بنابر برنامه سفر و تاریخ پرواز و رزرو هتل متقاضی، دارای اعتباری بین 7 تا 14 روز برای متقاضیان ایرانی است.

این در حالی است که حداکثر اعتبار 3 ماهه و 90 روزه اغلب برای بار اول یا دوم درخواست ویزای شینگن ایتالیا صادر نمی‌شود و نیاز به سابقه سفر و تمکن مالی قوی متقاضی دارد.

چنانچه ویزای توریستی ایتالیا 2022 به صورت سینگل صادر شود، شما تنها حق دارید تا برای یکبار در بازه اعتباری مشخص شده در برچسب ویزای ایتالیا به این کشور وارد شده و پیش از اتمام اعتبار ویزا ایتالیا از این کشور خارج شوید.

این در حالی است که ویزای ایتالیا (کوتاه‌مدت تایپ C) در حالت مولتی نیز صادر می‌شود که به فرد اجازه ورود و خروج نامحدود به ایتالیا و یا سایر کشورهای حوزه شنگن را تا پایان اعتبار ویزا ایتالیا می‌دهد.

بنابر این، در صورت دریافت ویزای توریستی ایتالیا 2022 مولتی، می‌توانید به غیر از ایتالیا به سایر کشورهای حوزه شنگن از جمله فرانسه، اسپانیا و سوئد سفر کنید و در نهایت به کشور مبدا بازگردید.

فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر مقصد اولیه و اصلی شما کشور ایتالیا نیست، باید به جای درخواست ویزای ایتالیا، از کشوری در حوزه شنگن درخواست ویزا کنید که قرار است اول از آنجا بازدید کنید.

ویزای تجاری ایتالیا

این نوع از ویزای ایتالیا برای اهدافی نظیر عقد قرارداد با یک شرکت خارجی، شرکت در یک رویداد و کنفرانس مرتبط تجاری و یا دریافت کارآموزی و همکاری های تجاری بین دو شرکت (بدون پرداخت حقوق) استفاده می‌شود.

یعنی نباید این ویزا ایتالیا را با مجوز کار این کشور اشتباه بگیرید، چون اعتبار آن کمتر از 90 روز است و کاربری آن اغلب برای شرکت در یک رویداد تجاری، توافق بر سر یک قرارداد میان شرکتی، آموزش کوتاه‌مدت نیروهای کاری و مواردی از این قبیل است و در اغلب موارد نیاز به دعوت‌نامه یک شرکت معتبر ایتالیایی دارد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

یکی از انواع ویزای شینگن ایتالیا است که در مرکز کارگزاری ویزامتریک ارائه می‌شود اما در حقیقت کاربرد چندانی ندارد.

در حالت پیش‌فرض، شما می‌توانید با ویزای توریستی ایتالیا (دارای اعتبار بیش از یک ماه) در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت این کشور ثبت‌نام کنید. (البته باید پیش از اتمام اعتبار ویزا از ایتالیا خارج شوید)

از این رو، دریافت این نوع از ویزای ایتالیا که نیاز به دعوت‌نامه یک موسسه آموزشی معتبر در این کشور دارد، چندان منطقی نبوده و کاربردی نیست. در کنار این مجوز، جواز دیگری نیز به طور کوتاه‌مدت برای انجام امور تحقیقی و پژوهشی صادر می‌شود که نیاز به تائید و دعوتنامه یک موسسه آموزشی و یا تحقیقات عالی در کشور ایتالیا دارد.

ویزای ترانسپورت ایتالیا

اگر در مشاغل بین‌المللی حمل و نقل با استفاده از ماشین‌های سنگین مشغول به کار هستید و شرکت شما با شرکتی واقع در ایتالیا در داد و ستد است، این ویزای شینگن ایتالیا (کوتاه‌مدت) مناسب حمل و نقل زمینی و اصطلاحاً ترانزیت شما خواهد بود، ولی درهر صورت وجود یک دعوتنامه شرکت حمل و نقل ایتالیایی مورد نیاز است.

ویزای بازدید از خانواده ایتالیا

ماهیت این مجوز و ویزای ایتالیا نیز از نوع ویزیتور و یا همان ویزای توریستی ایتالیا 2022 است، با این تفاوت که هدف از سفر شما متفاوت بوده و نیاز به دعوت‌نامه رسمی شهروند و یا فرد ساکن دائم کشور ایتالیا به عنوان میزبان شما دارد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

یکی از مهم ترین انواع ویزای شینگن ایتالیا، University Enrollment و یا همان مجوز بلند‌مدت تایپ D این کشور برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور ایتالیا است.

اعتبار ویزای ایتالیا در این حالت بیش از 90 روز (بین یک تا دو سال) بوده و قابل تمدید است و موجب صدور کارت دانشجویی شنگن و مجوز کار دانشجویی در کشور ایتالیا می‌شود. این نوع از ویزا ایتالیا به صورت مولتی صادر شده و تا پایان دوره تحصیلی دانشگاهی شما در این کشور به همراه 90 روز اضافه برای خروج از ایتالیا اعتبار دارد.

به طور کلی، پیش از اپلای ویزای تحصیلی ایتالیا، شما نیاز به پیش‌نیازهای متعددی مثل نامه پذیرش و دعوتنامه دانشگاه دارید که در بخش مدارک ویزای ایتالیا به آنها اشاره خواهیم کرد.

شما این امکان را دارید تا پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه و اتمام اعتبار ویزای ایتالیا برای یک مجوز معتبر و محبوب دیگری به نام ویزای جستجوی کار درخواست داده و در یک بازه زمانی 6 تا 9 ماهه، برای یک کار تمام وقت و دائمی در کشور ایتالیا اقدام کنید.

چنانچه موفق به پیدا کردن موقعیت شغلی و دریافت جاب آفر معتبر از یک کارفرمای ایتالیایی شوید، امکان تبدیل ویزا ایتالیا از تحصیلی به کار و اقامت بیشتر در این کشور اروپایی را خواهید داشت.

مجوز تبادل دانشجو اراسموس و پژوهش و تحقیقات بلند‌مدت نیز دارای ماهیتی شبیه به ویزای تحصیلی ایتالیا است، با این تفاوت که در پروژه تبادل دانشجو، دو دانشگاه دارای قرارداد همکاری درخواست ارسال دانشجو برای یک تا دو ترم به دانشگاه دیگر را مورد تائید قرار می‌دهد و طی آن فرد می‌تواند برای این بازه زمانی و با تائیدیه دارای سربرگ دانشگاه مبدا، در موسسه آموزشی ایتالیایی به تحصیل و تکمیل واحدهای درسی بپردازد.

البته در اغلب اوقات این نوع از ویزا ایتالیا برای ایرانیان قابل استفاده نیست.

گزینه دیگر ویزای شینگن ایتالیا یعنی پژوهش و تحقیق بلند مدت نیز اغلب مختص فارغ التحصیلان مقطع ارشد و دکترا است که با ارائه مدارک قابل اثبات، نیاز به حضور بلند‌مدت در کشور ایتالیا و انجام تحقیقات مرتبط با حوزه درسی خود داشته باشند.

ویزای پیوست به خانواده

یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا مربوط به پیوستن دائمی به اعضای خانواده ساکن در این کشور می‌شود، یعنی اگر دارای عضو و یا خانواده دارای کارت اقامت قانونی این کشور هستید، می توانید با استفاده از دعوتنامه معتبر و سایر مدارک مورد نیاز، برای این ویزای شینگن ایتالیا اقدام کنید و به جمع خانوادگی خود در این کشور زیبای اروپایی بپیوندید.

این ویزا ایتالیا تنها مختص به شهروندان خارجی دارای کارت اقامت قانونی و دائم در ایتالیا می‌شود و در صورت داشتن حق شهروندی و تابعیت، دعوت و پیوست به خانواده آسان‌تر خواهد بود.

ویزای خدمات درمانی ایتالیا

اگر نیاز به استفاده از خدمات درمانی بلند مدت کشور ایتالیا داشته باشید، باید با ارائه مجموعه‌ای از مدارک خاص نظیر نامه تائیدیه بیمارستان مبدا و دکتر متخصص برای این نوع از ویزای ایتالیا اقدام نمایید.

چنانچه نیاز درمانی شما در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت حل شود، می‌توانید به سراغ نوع کوتاه مدت ویزا ایتالیا بروید و در مدت زمان حضور خود در ایتالیا، با هزینه شخصی و یا بیمه خصوصی به نیازهای درمانی‌تان رسیدگی کنید.

ویزای کار ایتالیا

این نوع از ویزای شینگن ایتالیا که در وب سایت رسمی visametric با نام Salaried Employment شناخته می‌شود مجوزی است که برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور صادر می‌گردد.

البته اگر می‌خواهید بفهمید که چطور ویزای کار شینگن بگیرید، باید بدانید که در وهله اول نیاز به جاب آفر کارفرمای ایتالیایی و یا دعوت‌نامه رسمی و اختصاصی یک شرکت معتبر مستقر در این کشور دارید.

در صورتی که موفق به دریافت تائید کارفرما و جاب آفر از این کشور شوید، می‌توانید با استفاده از دعوتنامه کاری معتبر برای این نوع از ویزای شینگن ایتالیا اقدام کنید.

مادامی که قرارداد کاری شما با کارفرمای مورد نظر در کشور ایتالیا تمدید شود، امکان تمدید ویزا ایتالیا، مجوز ورک پرمیت و کارت اقامت شینگن برای شما وجود دارد و با گذشت 5 سال از حضور قانونی شما در کشور ایتالیا، مجاز به تبدیل کارت اقامت موقتی شنگن به کارت اقامت دائم این کشور خواهید بود.

نوع متداول ویزای کار ایتالیا همین شکل کارمند و کارفرما در خارج از کشور است، اما امکان درخواست ویزای کار فریلنسری، خویش‌فرما و کارآفرینی نیز در این کشور وجود دارد که نیازمند شرایط و مدارک و بودجه مالی متفاوتی به نسبت ویزای کار متداول این کشور است که در بخش مدارک ویزا ایتالیا به آن می‌پردازیم.

قیمت ویزای ایتالیا

اکنون که به طور تقریبی با انواع ویزای ایتالیا آشنا شدید، نوبت به پرداختن به مبحث مهم دیگری در رابطه با این مجوز اروپایی یعنی مدارک و قیمت ویزای ایتالیا می‌رسد.

طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط کارگزاری رسمی خدمات ویزای ایتالیا در ایران، قیمت ویزای ایتالیا به غیر از دو نوع از ویزای تحصیلی و تبادل دانشجو اراسموس این کشور که دارای هزینه 50 یورویی هستند، قیمت ویزای شینگن ایتالیا در حالت عادی کوتاه مدت 80 یورو بوده و برای اهداف بلند مدت تایپ D معادل با 116 یورو به ازای هر نفر بزرگسال است.

این در حالی است که قیمت ویزای ایتالیا برای متقاضیان 6 تا 12 ساله 40 یورو بوده و برای افراد کمتر از این بازه سنی رایگان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ویزای ایتالیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کافه سفر تماس بگیرید.

مدارک ویزای شینگن ایتالیا

انواع مدارک ویزای شینگن ایتالیا براساس نوع آن متغیر بوده و به شرح زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده ویزا ایتالیا (متقاضیان زیر 18 سال نیاز به امضا و رضایت والدین دارند)
 • دو قطعه عکس پرسنلی 3.5 در 4 (با پس زمینه سفید،بدون روتوش و برای حداکثر 6 ماه اخیر)
 • پاسپورت با حداقل 90 روز اعتبار و حداقل دو صفحه خالی (برای مواردی نظیر ویزای تحصیلی اعتبار باید حداقل یکسال باشد)
 • رزرو هتل (در صورتی که قصد انجام چندین سفر به چند کشور را دارید، ارائه رزرو اولیه هتل تنها برای مقصد اول در ایتالیا الزامی است)
 • کپی صفحه اول پاسپورت، کپی ویزاهای شنگن و سایر ویزاهای معتبر به عنوان سابقه سفر
 • اجازه خروج محضری با مهر دادگستری و امور خارجه (برای افراد متاهل و یا زیر 18 سال)
 • ترجمه رسمی مدارک شغلی به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی مثل پروانه کسب، کارت مباشرت، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس، سابقه بیمه 6 ماهه، حکم کارگزینی، معرفی نامه
 • تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن، پرینت ریزحساب 3 ماهه اخیر بانکی
 • ارائه سند ملکی در صورت وجود
 • ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه
 • کپی بیمه مسافرتی معتبر ( باحداقل پوشش بین المللی سفر اول متقاضی، حداقل 30 هزار یورو پوشش درمانی)
 • کپی رزرو بلیط هواپیما
 • چک لیست امضا شده مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی
 • دعوت نامه تجاری به همراه کپی کارت شناسایی و گواهی ثبت شرکت ایتالیایی (برای ویزای تجاری)
 • مدارک معاملات تجاری با شرکت ایتالیایی (در صورت وجود – برای مجوز تجاری)
 • اصل معرفی نامه دارای سربرگ شرکتی (مجوز تجاری)
 • دعوت نامه شرکت حمل و نقل ایتالیایی (برای ویزای ترانسپورت)
 • قرارداد رسمی حمل و نقل بین دو شرکت (برای ویزای ترانسپورت)
 • ارائه نامه (برای ویزای ترانسپورت)
 • گواهینامه بین المللی (برای ویزای ترانسپورت)
 • سند مالکیت وسیله نقلیه (برای ویزای ترانسپورت)
 • نامه پذیرش تحصیلی (برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه مدارک رزرو هتل حداقل 10 روزه برای اهداف بلند مدت تحصیلی(برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه اصل و کپی مدرک زبان معتبر آیلتس، تافل، تولیمو،FCE و دولینگو(برای ویزای تحصیلی)
 • ارائه ترجمه رسمی و ریزنمرات مدارک تحصیلی دانشجو (برای ویزای تحصیلی)
 • ترجمه انواع مدارک هویتی
 • مجوز رسمی NULLA OSTA به همراه کپی مجوز اقامت دعوت کننده در ایتالیا (ویزای بازدید و یا پیوست به خانواده)
 • مدارک اثبات نسبت خانوادگی با فرد دعوت کننده (ویزای بازدید و یا پیوست به خانواده)
 • ترجمه مدارک درمانی متقاضی (بیمارستان و دکتر متخصص) برای ویزای درمانی
 • دعوت نامه مرکز درمانی در ایتالیا (برای ویزای خدمات درمانی)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت متقاضی و همراه (برای ویزای خدمات درمانی)
 • رضایت نامه محضری والدین (برای متقاضیان زیر 18 سال)
 • رضایت محضری همسر (برای افراد متاهل)
 • نامه تائید Sportello Unico per l’Immigrazione ( برای ویزای کار ایتالیا)
 • جاب آفر رسمی l’Immigrazione ( برای ویزای کار ایتالیا)
 • گواهی مربوط به امور کارآفرینی، امور تجاری و یا هنری خویش فرما و فریلنسری که به تائید وزارت کار و شهروندی کشور ایتالیا رسید باشد( برای ویزای کار ایتالیا)
 • مدارک خرید یا اجاره یک ساختمان واجد شرایط برای کارآفرینی و ایجاد کار در ایتالیا (ویزای کار مالکیت تجاری)
 • مدارک انتقال شرکتی و ارائه مسئولیت در خارج از کشور، مورد تائید رسمی شرکت ایتالیایی (ویزای کار و نقش شرکتی ایتالیا)
 • برگه تضمین دریافت حقوق بیش از حداقل آستانه تعیین شده در ایتالیا برای معافیت از شرکت در بیمه خدمات درمانی الزامی با ارزش سالانه 8500 یورو (برای انواع ویزای کار)

تکمیل بودن اطلاعات و مدارک ویزا ایتالیا اهمیت بسیار زیادی در موفقیت و سرعت بخشی به روند ارزیابی پرونده درخواستی شما داشته و بهتر است در صورت نداشتن تجربه کافی در این امور از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده نمایید.

نحوه درخواست ویزای ایتالیا

اکنون که به خوبی با مبحث مدارک و قیمت ویزای شینگن ایتالیا آشنا شدید، بد نیست تا در ادامه مراحل رزرو وقت سفارت و اپلای ویزای توریستی ایتالیا 2022 را با یکدیگر مرور کنیم:

 • شما می توانید با مراجعه به وب سایت visametric و بخش type of visa از نوع ویزای درخواستی خود مطمئن شوید.
 • سپس باید با رفتن به بخش Schedule an Appointment یک وقت سفارت و مراجعه حضوری رزرو کنید. با انجام این کار باید از وقت تعیین شده و چک لیست مدارکی که برای ایمیل شما ارسال شده، پرینت بگیرید و آن را در زمان حضور در کارگزاری خدمات ویزای توریستی ایتالیا 2022 به همراه داشته باشید. تمامی مدارک ویزا ایتالیا باید بر طبق فهرست ارائه شده تنظیم و آماده گردد.
 • شما می توانید فرم درخواست ویزای شینگن ایتالیا را به طور آنلاین و از طریق این وب سایت تکمیل کرده و یا از خدمات پولی کارگزاری استفاده کنید و این کار را به صورت فیزیکی در مرکز کارگزاری و با همراهی پرسنل ویزامتریک انجام دهید. در صورتی که متقاضی زیر 18 سال و به اصطلاح minor باشد، باید فرم اظهارنامه را دانلود و تکمیل و به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهد.
 • شما می توانید به دو صورت آنلاین و یا حضوری هزینه ویزای ایتالیا را به کارگزاری ویزامتریک پرداخت کنید.
 • در مرحله حضور در مرکز کارگزاری خدمات ویزا ایتالیا، شما باید از بخش امنیتی این مرکز گذر کرده و یک شماره صف دریافت کنید
 • طبق شماره دریافتی، متقاضیان احضار می شوند تا مدارک مورد نیاز را بر طبق چک لیست به افسر پرونده تحویل دهند
 • شما ملزم به ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا 2022 به همراه مدارک کامل خود هستید
 • در صورتی که مدارک و اطلاعات دریافتی دارای نقص باشد، مورد پذیرش کارگزاری قرار نمی‌گیرد
 • در صورت مفقود شدن هرگونه مدرکی، طی 5 روز کاری از متقاضی درخواست می‌شود تا یک مدرک جایگزین به جای آن ارائه شود
 • عموماً متقاضی می‌تواند با مراجعه به وب سایت ویزامتریک و بخش Track your visa application و وارد کردن جزئیات شماره پاسپورت، تاریخ تولد و آیدی پیگیری از وضعیت درخواست ویزای شینگن ایتالیا خود باخبر شود
 • در نهایت، در صورت موافقت و یا رد درخواست ویزای ایتالیا ، متقاضی باید به همراه مواردی نظیر رسید پرداخت هزینه ویزا ایتالیا، شناسنامه، کارت ملی و اصل فاکتور به محل کارگزاری و یا سفارت مراجعه کرده و پاسپورت و برچسب ویزای توریستی ایتالیا 2022 خود را تحویل بگیرد

شما می‌توانید در صورت تمایل انجام صفر تا صد خدمات انواع ویزای ایتالیا را به کارشناسان موسسه مهاجرتی کافه سفر سپرده و از مشاوره و ارزیابی تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.